A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Ворожбянський заклад загальної середньої освіти І-ІII ступенів Лебединської міської ради Сумської області

НЕ СТАНЬ ЖЕРТВОЮ ОНЛАЙН-ШАХРАЇВ!

Дата: 08.09.2023 10:29
Кількість переглядів: 165

 

                                         Фото без опису

П'ять речей, які ти можеш зробити, щоб захистити себе від шахраїв!

Бот «StopFraud | MRIYA»

Зараз шахрайство в Інтернеті набуває дедалі більших масштабів. Злочинці вигадують нові схеми викачування грошей з користувачів та використовують будь-які засоби, щоб знайти нову жертву — телефон, пошту, електронну пошту та Інтернет.

Існує багато варіантів, які використовують, щоби заманити жертву, але ви можете захистити себе і своїх друзів та рідних коли будете знати про найбільш поширені види шахрайства.

Приклад 1: Телефонний дзвінок, повідомлення в месенджер чи електронний лист з пропозицією роботи, на якій нічого не треба робити, але можна багато заробити. Але щоб дати вам доступ до роботи, шахраї попросять у вас персональну інформацію, адресу, банківські дані (щобт прямо вам платити).  Отримані таким чином дані продадуть третім особам або ваші рахунки анулюють, або ви станете частиною схеми з відмивання коштів.

Приклад 2: Кіберзлочинці створюють фейкові магазини, що можуть виглядати як справжні. На таких ресурсах товари продають за меншими цінами. У кращому випадку ви отримаєте підроблений товар, але, найімовірніше, просто позбудетесь ваших коштів.

«Фішинг». Шахрай надсилає вам на електронну пошту/месенджер повідомлення, замасковане під легальне джерело – банк, соціальну мережу чи Інтернет-магазин.

Приклад 3: Повідомлення про неочікувані виграші. Такі листи містять якусь термінову вимогу (негайно оплатити/перевірити/змінити тощо) до вас, щоби зменшити час на роздуми.

«Аферисти в основному використовують такі методи, як фактор часу. Вмовляють жертву швидко прийняти рішення, не залишаючи їй можливості раціонально оцінити ситуацію.  А також фактор поваги авторитету. Психологічний тиск з боку шахрая. Використання нашої доброти проти нас самих – листи з благанням про допомогу.

Як не стати жертвою шахраїв:

  • Не надавати особисті дані на незнайомих сайтах. Паспортні і платіжні дані, телефон, логін і пароль в Інтернеті надавати тільки в разі 100% впевненості, що перебуваєте на офіційних сайтах.
  • Не робити великих передоплат при покупці в Інтернет-магазині. Краще використовувати спосіб покупки – накладений платіж. Тоді можна отримати товар, оглянути його і після цього оплатити.
  • Не користуватися підозрілими сервісами або пропозиціями інших людей. Люди або сервіси, що пропонують швидкий заробіток або допомогу в рішенні кредитних труднощів, часто виявляються шахраями.

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора