A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Ворожбянський заклад загальної середньої освіти І-ІII ступенів Лебединської міської ради Сумської області

Я закінчую 9 клас, куди далі?..

Дата: 31.05.2022 10:31
Кількість переглядів: 686

Фото без опису

Основне питання, яке турбує в цей час не тільки дітей, а й їхніх батьків! 

                                               ЯК ЗНАЙТИ ВІДПОВІДЬ НА ПИТАННЯ?

Найкраще влаштувати обговорення в колі сім`ї. В обговоренні можуть брати участь не тільки сама дитина і її батьки, а й старші сестри або брати, дідусі та бабусі. Кожен може висловити думку і привести ряд прикладів на підтвердження своєї позиції.

При цьому важливо не тиснути на дитину, дати підлітку висловитися. Важливо пам`ятати: вчитися будете не ви, а дитина. І результати навчання завжди будуть залежати від його зацікавленості.

   Перш ніж вирішити, чи варто йти в 10 клас, складіть список переваг і недоліків кожного з рішень.

 

                                                      ПЕРЕВАГИ НАВЧАННЯ В 10-МУ КЛАСІ

- Можливість вступу до інституту. Після закінчення 11-го класу дитина може сміливо подавати документи в будь-який університет. Але тут важливо пам`ятати, що навчання в університеті можливо і для тих дітей, хто закінчив будь-який інший навчальний заклад після 9-го класу.

 

- Додатковий час для вибору майбутньої спеціальності. Якщо дитина ще не визначився з професією або сумнівається в своєму виборі, то у нього буде ще два роки для вирішення даної проблеми.

 

- Вивчення профільних предметів для підготовки до вступу. Для вступу на ту чи іншу спеціальність необхідно здавати не тільки обов`язкові, а й профільні іспити. Завдяки вибору профілю класу протягом двох років підліток може більш поглиблено вивчати необхідні предмети і підготуватися до вступу на обрану спеціальність.

 

     На підставі перерахованих вище фактів можна зробити висновок, чи варто йти в 10-11 клас і навіщо саме.

 

 

                                                         ПЕРЕВАГИ ВІДХОДУ ЗІ ШКОЛИ

Можливість раніше почати кар`єру. Як відомо, навчання в коледжі триває в середньому 3 роки, а отже, вже через три роки вчорашній дев`ятикласник зможе приступити до роботи і заробляти свої перші гроші. Решта ж в школі зможуть приступити до роботи за фахом ближче до 4-го курсу університету, а то й пізніше.

      Можливість вступу до вузу на 2-й або 3-й курс після закінчення технікуму. Більшість університетів не тільки раді прийняти до лав студентів учнів коледжів і технікумів, а й пропонують їм вступ відразу на 2-й або 3-й курс університету на основі отриманого раніше диплома.

     

 

Фото без опису

                                                     ПОМИЛКОВІ ДУМКИ

Чомусь старше покоління впевнене, що тільки вищу освіту дає право на гідну роботу. Досить часто саме цим керуються батьки, намагаючись відповісти на питання, чи варто йти в 10 клас, і переконати дитину залишитися ще на два роки в навчальному закладі.

Але як показує практика, це далеко не так. Як відомо, більшість підприємств шукає молодих співробітників з досвідом роботи. Як уже згадувалося, навчаючись в коледжі або технікумі, дитина може підробляти за фахом, а значить, купувати необхідний йому в подальшому досвід.

    Піти в коледж - значить не отримати атестат. Як не дивно, в деяких сім`ях досі побутує така думка. Але чи правильно воно? Звичайно ж ні. Законом передбачено обов`язкове отримання середньої освіти, тобто атестату. Пішовши в ПТУ, технікум або коледж, перший рік або ж на протязі всього навчання студенти вивчають ряд предметів, передбачених шкільною програмою. Єдине, вивчаються дані предмети не так поглиблено, як в школі. Але навряд чи це можна вважати великим мінусом.

                                                 У ЯКИХ ВИПАДКАХ НЕ ВАРТО ЙТИ В 10-Й КЛАС

    В першу чергу батьків цікавить, чи варто трієчнику йти в 10 клас? Якщо явно видно, що немає мотивації до навчання, то відповідь однозначна - не варто. Якщо дитині не дається програма навіть 9-го класу, то що говорити про предмети, що вивчаються в 11-м? Він лише витратить два роки життя, так як в результаті навряд чи зможе вступити до університету і піде вчитися в коледж, технікум чи ПТУ. Правильним рішенням буде відразу забрати документи зі школи і почати отримувати професію.

      Найчастіше батькам, яких цікавить питання, чи варто йти в 10 клас хлопчикові, досить придивитися до нього: чим він любить займатися і наскільки захоплений своїм хобі.

 

                                           КОЛИ СЛІД ЗАЛИШИТИСЯ В ШКОЛІ ЩЕ НА 2 РОКИ

   По-перше, якщо дитина не знає, ким він хоче бути в майбутньому. Не слід квапити підлітка, змушувати терміново вибирати майбутню спеціальність і вмовляти йти в коледж. Дайте йому ще два роки. За цей час він зможе визначитися зі своїм майбутнім. А ваше завдання - допомогти йому в цьому.

       По-друге, якщо дитина чітко знає, чого хоче. Наприклад, мріє вступити на астрофізику в ДНУ. Звичайно, завдання не з простих, але варто поважати прагнення дитини і дати йому можливість ґрунтовно підготуватися до вступу і здійснити свою мрію.

 

                                               ЯК ОБРАТИ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД?

  Останнє, що слід зробити після того, як ви визначилися з відповіддю на питання: «Чи потрібно йти в 10 клас?» - Це вибрати відповідне навчальний заклад. Для цього необхідно:

- Скласти список всіх доступних після закінчення 9-го класу закладів.

- Дізнатися, коли навчальні заклади проводять день відкритих дверей.

- Відвідати разом з дитиною кожне з них, бажано в день відкритих дверей.

- Дізнатися про наявність цікавить вас, умови вступу та подальшого навчання.

- Після бесіди з дитиною бажано вибрати не одне, а кілька навчальних закладів і подати в них документи. Це значно підвищить шанси на вступ, так як буває, що в один коледж конкурс значно вище, ніж в інший.

 

Фото без опису

                                                                     ВИСНОВКИ

     Отже, чи варто йти в 10 клас? Відповідь залежить від самої дитини, його планів і переваг, успішності навчання. Батьки можуть лише допомогти зробити правильний вибір, зваживши разом з ним всі плюси і мінуси обраного ним варіанта, підібрати підходяще навчальний заклад або профіль класу. Важливо не забувати, що багато в чому саме від цього залежить подальша доля вашого сина чи дочки. Також пам`ятайте про те, що вища освіта завжди можна отримати пізніше, якщо виникне така необхідність.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора