«Особливості підліткового та юнацького віку. Психологічна підтримка в ситуації вибору профілю навчання».
Про підлітковий вік дуже часто ми говоримо як "перехідний період", стан між дитинством та дорослістю. У сучасному суспільстві підлітковий та юнацький вік- це по суті дуже розтягнутий в часі перехід від дитинства до дорослості. Так дітьми себе вже підлітки не рахують і не хочуть, щоб до них відносились як до дітей. і втой же час розуміють, що вони ще не дорослі.
Характерні прояви цього стану емоційна нестійкість та чутливість, сором’язливість та агресивність, схильність до категоричних оцінок та суджень.
Поради педагогам для встановлення довірливих відносин з підлітками:
1.Уважно вислухайте дитину, прагніть до того щоб підліток зрозумів, що він вам не байдужий, і ви готові зрозуміти і прийняти його.
2. Запропонуйте свою підтримку і допомогу. Постарайтесь переконати, що даний стан (проблема) тимчасові і швидко пройдуть. Проявіть співчуття, покажіть, що ви поділяєте і розумієте його почуття.
3.Дайте зрозуміти, що він необхідний і унікальний, як особистість.
4. Недооцінка гірша ніж переоцінка, надихайте підлітка на високу.
Здійснюючи допрофільну підготовку, необхідно врахувати:
Головна мета - формування особистості зі стійкими навичками до самооцінки і самореалізації. Учень повинен мати внутрішню спрямованість «Я знаю, що мені потрібно вчити» та мотивацію «Я хочу вчитися».