Травень – місяць обізнаності про ментальне здоровʼя
Травень – місяць обізнаності про ментальне здоровʼя
У нашій школі проходить Місяць обізнаності про ментальне здоров’я
Відповідно до листа Координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України від 24.04.2025 № 70КЦ-2025/в, з 1 травня 2025 року в Україні розпочався Місяць обізнаності про ментальне здоров’я. Цьогоріч Місяць проходить із закликом віднайти власні сенси, які в часи випробувань можуть стати нашими внутрішніми опорами:
«Ти як? Сенси поряд. Віднайди свої на платформі howareu.com».
У рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я в нашій школі реалізується нова тематична хвиля комунікаційної кампанії «СенсоТека «Ти як?», яка спрямована на розвиток навичок самопідтримки та надання практичних інструментів для збереження ментального здоров’я.
Протягом місяця в школі відбуватимуться тематичні заходи, тренінги, обговорення та інші активності, які допоможуть учням, педагогам і батькам краще зрозуміти себе, підтримати одне одного та знайти власні внутрішні сенси.
Запрошуємо всіх долучитися!
Детальніше про кампанію — на сайті програми «Ти як?» howareu.com.
Ментальне здоров’я під час війни
Вже понад три роки українське суспільство перебуває у стані підвищеного стресового напруження. Вплив війни і кризових обставин відбувається щодня — навіть якщо ми не одразу це помічаємо. Навіть якщо ми далеко від місць активних бойових дій.
Як допомогти собі
Основне завдання Місяця обізнаності про ментальне здоровʼя — привернути увагу до піклування про свій психічний добробут.
Всеукраїнська програма ментального здоров'я «Ти як?» — ініціатива першої леді Олени Зеленської — разом із психологинею Світланою Ройз зібрала у «СенсоТеку. Ти як?» сенси як теплі послання підтримки. З повним переліком можна ознайомитися за посиланням.
Усі сенси доповнені рекомендаціями щодо піклування про ментальне здоров’я та плекання стійкості. Серед них корисні інсайти знайдуться для дорослих і дітей, для людей із бойовим досвідом і їхніх близьких. Усе це — щоб кожен і кожна могли віднайти те, що справді працює саме для них.
Серед інших інструментів для підтримки себе та близьких — оновлений розділ «Самодопомога» та застосунок «Моментал».
Українська формула стійкості може та має бути актуальною в глобальному контексті. Ментальне здоров’я – універсальне право людини. Це не лише відсутність розладів. Це внутрішні ресурси для того, аби жити. Реалізувати свої здібності. Працювати. Піклуватися про інших, не забуваючи про себе.