A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Ворожбянський заклад загальної середньої освіти І-ІII ступенів Лебединської міської ради Сумської області

8 травня День пам'яті та примирення

Дата: 08.05.2023 14:30
Кількість переглядів: 55

                               Фото без опису

8 травня в Україні і світі святкують День пам'яті та примирення. Головна мета цієї пам'ятної дати полягає в тому, щоб нагадати про невинних жертв Другої світової війни, про жахливі воєнні злочини, які були скоєні нацистами. Цей день було створено, щоб вшанувати дві найважливіші речі. Пам'ять — щоб не забувати мільйони людей, які загинули. Та примирення — щоб всі країни, які брали участь у цій війні, примирилися і більше не починали воєн. На жаль, українцям знову доводиться боротися за право свого існування, яке на цей раз заперечують росіяни.
Дату Дня пам'яті та примирення святкують 8 травня не випадково. Саме цього дня 1945 року було підписано Акт про капітуляцію тодішнього агресора — Німеччини. Подія отримала свою назву 2004 року під час 59-го з'їзду Генасамблеї ООН. 

Запроваджуючи цю пам’ятну дату, Україна прагнула доєднатися до європейської традиції відзначення перемоги у Другій світовій війні, пошанування всіх борців із нацизмом та жертв війни. А також – нагадати, що війна розпочалася внаслідок домовленостей між двома тоталітарними режимами: націонал-соціалістичним (нацистським) у Німеччині й комуністичним в СРСР.  У 1939–1945 роках обидва тоталітарні режими вчинили на українській землі численні злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини геноциду, внаслідок чого український, єврейський, кримськотатарський та інші народи, що жили в межах території сучасної України, зазнали величезних втрат. Цього року Україна вдруге відзначає День пам’яті та примирення в умовах повномасштабної збройної агресії Росії.

З 2014 року символом памʼяті про Другу світову війну в Україні, як і в Європі, є мак памʼяті. Надзвичайно важливо згадувати та вшановувати подвиг тих, хто боровся з нацизмом і переміг його. Не менше заслуговують на увагу та пам’ять і жертви війни: діти війни, цивільні, які постраждали від бойових дій та окупації їхніх міст і сіл. Війна – це не лише танки, гармати й масштабні бої. Це – долі, мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора