Роль сім’ї у вихованні дитини з особливими освітніми потребами
Роль сім’ї у вихованні дитини з особливими освітніми потребами
Такою була тема засідання районного методичного об’єднання вчителів, які працюють у класах з інклюзивним навчанням, яке відбулося 15 листопада у нашому НВК.
Теоретичний блок розпочала методист Лебединського районного відділу освіти Лариса Калита, яка зупинилася на змісті основних нормативно-правових документів інклюзивної освіти, питаннях забезпечення психолого-педагогічної допомоги батькам у вихованні дітей з ООП.
Учасники семінару ( в тому числі мама одного з учнів з ООП) мали можливість відвідати урок української мови у 2 класі в умовах інклюзивного навчання за темою «Розвиток зв’язного мовлення. Написання запрошення на день народження» (учитель О.О. Ісакова), корекційно-розвиткові заняття з розвитку мовлення за темою « Приголосні звуки [с] та [ш]. Розвиток вміння розрізняти ці звуки на слух та у вимові» (соціальний педагог Подвезько О.М.) та соціально-побутового орієнтування за темою «Предмети загальної гігієни» (практичний психолог Гарбар М.І.), квест-гру «Стежинками дружби» (асистенти вчителя Паненко Г.І. та Горошко Л.В.). Дана практична частина показала переваги інклюзивного навчання для дітей з ООП та співпрацю учасників освітнього процесу нашого закладу.
Наприкінці робочої зустрічі мої колеги висловили цікавий вернісаж думок щодо напрямів та перспектив розвитку інклюзивної освіти, важливості підтримки та допомоги батькам у вихованні та навчанні дітей з особливими освітніми потребами.
Думаю, кожен з учасників семінару пригадав слова В. Сухомлинського: «Знедолена природою дитина не повинна знати, що вона малоздібна, що у неї слабкий розум, слабкі сили. Виховання такої дитини повинно бути у сто разів ніжнішим, чуйнішим, дбайливішим». І у сім’ї, і під час освітнього процесу.
Олена Ісакова, учитель початкових класів