A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Ворожбянський заклад загальної середньої освіти І-ІII ступенів Лебединської міської ради Сумської області

1 ГРУДНЯ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ

Дата: 23.04.2018 20:54
Кількість переглядів: 288

(інформаційне повідомлення для учнів Ворожбянського НВК)

- Добрий день. Сьогодні ми зібралися, щоб поговорити про головне –про життя! «Ми —проти СНІДу! Ми —за життя!». СНІД -одна з найважливіших і трагічних проблем, які постали перед людством у кінці ХХ століття. Девізнашоъ зустрічі :«Допоможи й підтримай»

- ВІЛ-інфекція - хвороба, спричинена вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). ВІЛ віднесений до лентивірусів («повільних вірусів»), підгрупа ретровірусів. У зв'язку з цим він викликає повільно протікаюче захворювання з тривалим інкубаційним періодом (прихований період від мо­менту зараження до появи перших симптомів захворювання). Потрапляючи в організм людини ВІЛ знижує захисну функцію імунної системи, в результаті чого організм втрачає можливість протистояти різноманітним захворюванням.

- Терміном СНІД позначають кінцеву стадію ВІЛ-інфекції. Дана стадія характеризується остаточним ураженням імунної системи людини, на фоні якого розвиваються супутні захворювання (так звані опортуністичні інфекції) - запалення легенів, органів травлення, головного мозку, туберкульоз, утворення злоякісних пухлин шкіри і судин. Руйнуючи імунну систему, ВІЛ робить організм нездатним протистояти не лише зовнішнім інфекціям, але й умовнопатогенним інфекційним агентам (бактеріям, грибкам і т. ін.), що, як правило, існують в організмі людини і не викликають захворювань. Проміжок часу між інфікуванням ВІЛ і розвитком стадії СНІДу може бути різним в залежності від загального стану здоров'я інфікованої людини, її способу життя та інших обставин. Близько 40% інфікованих переходять у стадію СНІД лише через 12-13 років після зараження. Втім, у будь-якому разі хвороба закінчується смертю.

n 4. Що таке ВІЛ-інфекція? (Це інфекційне захворювання, що спричиняється вірусом, який руйнує імунну систему людини);

n Що таке СНІД? (Це кінцева стадія ВІЛ-інфекції, що виникає внаслідок імунного дефіциту);

n У чому небезпека ВІЛ? (Не існує вакцини проти ВІЛ. СНІД – невиліковне смертельне захворювання);

n Чому це має мене турбувати? (Ти ризикуєш бути інфікованим ВІЛ. Якщо це трапиться, ти можеш інфікувати інших людей);

n Хто може інфікуватися ВІЛ? (ВІЛ загрожує кожній людині – будь-якого віку, статі, соціального чи майнового становища);

n Що я можу зробити? (Ти можеш навчитися захищати себе від ВІЛ і допомогти людям, які живуть з ВІЛ).

- Гіпотези щодо походження ВІЛ.

Чому проблема поширення епідемії залишається актуальною? Може, ми думаємо, що нас це не стосується i caмi ми не захворіємо, адже ведемо здоро­вий cnociб життя? Але береженого Бог береже!

Щоб попередити захворювання або боротися з будь-якою хворобою, бажано знати про неї все. Отже, з'ясуємо, звідки взявся ВІЛ?

- . На думку деяких учених, вipyc iмyно-дефіциту людини походить від вipycy імунодефіциту зелених мавп. Такий вipyc дуже близький за своєю генною будовою до вipycy імунодефіциту людини, виділений від одного з видів африканських мавп. Як могла відбутися передача родинного вipycy мавп лю­дні? Багато племен Центральної Африки полюють на мавп i вживають їxнi внутрішні органи i кров у їжу. Зараження мавпячим вipycoм могло відбутися через ушкодження на шкipi мисливця чи при вживанні си­рого м'яса, мозку мавп.

- За версією інших учених, ВІЛ створений штучно. Ще у 1969 poцi Пентагоном була розроблена програма щодо створення бактеріологічної зброї, здатної пригнічувати iмyннy систему людини. В одному з науково-дослідних центрів США методом генної інженерії отримали нові види вipyciв. Дослідження прово­дили на засуджених, що відбували довічний тepмiн ув'язнення, в обмін на звільнення по завершенню експерименту. Можливо, їхній вихід на волю сприяв масовому поширенню ВІЛ-інфекції серед населення.

- Щодня в світі інфікується ВІЛ більше 16 000 осіб. На жаль, за темпами розвитку епідемії Україна посідає провідне місце в Східній Європі. Щомісяця в Україні реєструється понад тисячі нових випадків ВІЛ-інфекції. В порівнянні з 2005 роком, кількість ВІЛ-інфікованих у 2010 році зросла вдвічі і сьогодні становить 146 129 осіб. Це приблизно 3 відсотки населення України. Говорячи образно, в кожному 80 квартирному 5-ти поверховому будинку поруч з нами проживають 7 ВІЛ-інфікованих

- Майже 80 відсотків з них складають особи віком 20-39 років. Ця вікова група є найбільш вразливою.

Найбільш високим показник розповсюдження ВІЛ-інфекції є в областях: Черкаській, Дніпропетровській, Донецькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській, а також м. Києві.

Питома вага ВІЛ-інфікованих дітей в загальній структурі з моменту реєстрації складає близько 11 відсотків. Не може залишити байдужим той факт, що в Україні щороку збільшується кількість хворих на СНІД дітей віком від 14 років, а також дітей, народжених від ВІЛ-позитивних матерів

- А тепер хвилина фактів.

- За час існування цієї хвороби померло 20 млн. осіб; а з ВІЛ живе майже 40 млн.

- В Україні на сьогодні понад 600 тис (2008р) ВІЛ-інфікованих. Це цифра дорівнює кількості жителів такого міста , як Миколаїв.

- Випадки СНІДу зареєстровані в кожному регіоні України.

- За статистикою, більшість інфікованих – молоді люди. З них 15% - діти й підлітки.

- Щодня у світі 16 тис людей стають ВІЛ-інфікованими.

- Справжня кількість інфікованих в 10-20 разів перевищує офіційні дані. Це була одна хвилина найактуальнішої інформації про СНІД. За одну хвилину я повідомила вам 6 фактів. Саме за одну хвилину в світі 6 осіб стали інфікованими.

. - У чому відмінність між ВІЛ і СНІДом?

2. Хто найбільше ризикує інфікуватися ВІЛ?

3. Чи існують ліки для тих, хто інфікований ВІЛ?

4. Назвіть прізвища відомих людей, що померли від СНІДу?

5. Як поводитися коли близька людина заражена ВІЛ?

. Ситуація 1. Після школи Настя розносить кореспонденцію. Вона довідалась, що поряд з нею працює дівчинка ВІЛ-інфікована. Вона розповіла про це мамі. Мама вимагає залишити роботу.

1. Що може розповісти Настя мамі про шляхи зараження ВІЛ?

2. Чи повинна Настя залишити роботу? Чому?

3. Який ступінь ризику для Насті бути зараженою ВІЛ, працюючи з інфікованою дівчинкою?

Ситуація 2. Один з ваших однокласників ВІЛ-інфікований. Чи потрібно йому про це комусь розповісти?

1. Чи повинен цей хлопець ходити до школи?

2. Чи варто йому розповісти про цю проблему? Кому? Чому?

3. Як ти відреагуєш, якщо він розповість про це тобі?

4. Який ступінь ризику заразитись однокласникам?

Варто пам’ятати, що кожна людина має однаковий ризик заразитись вірусом імунодефіциту. І кожну людину здатні захистити її знання про ВІЛ/СНІД і правильна, безпечна поведінка. І кожна людина може підтримати іншу, яка потрапила в біду, наприклад дружити з ВІЛ-інфікованим. В кожній ситуації важливо залишатись людиною – мужньою, доброю, справедливою, милосердною.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора